HABERLERKÜLTÜR ve SANAT

YTB, Afrika Yıllığı 2022 kitap bölümü çağrısına çıktı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Afrika kıtasına panoramik bir bakış açısı sunmayı hedefleyen Afrika Yıllığı 2022 için kitap bölümü çağrısına çıktı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), ilkini Aralık ayında çıkardığı Afrika Yıllığı 2021’in devamı niteliğinde olan Afrika Yıllığı 2022 için kitap bölümü çağrısına çıktı.

Editörlüğünü Doç. Dr. Elem Eyrice Tepeciklioğlu ve Doç. Dr. Mürsel Bayram’ın üstlendiği Afrika Yıllığı 2022 içerisinde Siyaset, Ekonomi ve Spor, Küresel Aktörler ve Afrika, Türkiye-Afrika İlişkileri olmak üzere üç ana tema ve muhtemel başlıklar yer alacak.

Türkçe olarak yayınlanacak olan esere, özellikle yüksek lisans ve doktora düzeyinde yükseköğrenimlerini tamamlamış veya halen devam ettiren ilgililerin katılımları bekleniyor.

Afrika Yıllığı 2022 çalışmasında yer almak isteyen yazarlar için çağrı takvimi:
Özet Teslim Tarihi: 6 Nisan 2023
Kabul Edilen Bölümlerin Bildirimi: 17 Nisan 2023
Son Teslim Tarihi: 5 Haziran 2023

Ayrıca detaylı bilgiye https://dkp.ytb.gov.tr/haberler/afrika-yilligi-2022-kitap-bolumu-cagrisi adresinden ulaşabilirsiniz.

Kıtaya Panoramik Bir Bakış: Afrika Yıllığı 2021

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından Türkiye’deki Afrika çalışmalarına katkıda bulunmak ve Afrika’ya özgü meselelere bütüncül bakış sunmak amacıyla hazırlanan “Afrika Yıllığı 2021” kitabı 2022 Aralık ayında yayımlanmıştı.

Dört bölümden oluşan Afrika Yıllığı 2021’de Siyasî Gelişmeler, Ekonomik Gelişmeler, Küresel Aktörler ve Afrika, Türkiye-Afrika İlişkileri ana temalarına yer verilmişti.

Afrika Yıllığı 2021 editörleri Doç. Dr. Elem Eyrice Tepeciklioğlu ve Doç. Dr. Mürsel Bayram, kitabın literatürde önemli bir boşluğu doldurma noktasında atılmış kayda değer bir çalışma niteliği taşıdığına dikkat çekerek her sene yayımlanmasının planlandığını aktarmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu