BÖLGELERHABERLER

YTB, AA ve TRT ortaklığıyla düzenlenen Afrika Medya Temsilcileri Eğitim Programı’nın üçüncüsü 21 Kasım’da başlayacak

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Anadolu Ajansı (AA) ve Türkiye Radyo Televizyon Kurumu (TRT) iş birliğiyle düzenlenecek olan Afrika Medya Temsilcileri Eğitimi Programı (AFMED) III, 21 Kasım’da çevrimiçi olarak başlayacak.

25 Kasım’a kadar sürecek olan programda, medya sektöründeki Afrikalı profesyonellere yönelik uygulamalı ve teorik alanda çeşitli eğitimler yer alacak.

Türkiye ve Afrika ülkeleri arasında karşılıklı iş birliğini artırmayı ve medya alanında tecrübe paylaşımını hedefleyen eğitim sonrasında katılımcılara sertifika verilecek.

Eğitim içeriğinde, haber yazma teknikleri, yeni medya ve internet gazeteciliği, hikaye anlatımında video kullanımı, uygulamalı röportaj teknikleri, olağanüstü durumlarda gazetecilik, sosyal medya için video hazırlama, yeni başlayanlar için Photoshop, dezenformasyona karşı mücadele ve gazeteciler için sosyal medya izleme yöntemleri konularını kapsayan dersler bulunuyor.

AFMED’in ilki 2019 yılında AA ve YTB iş birliğiyle yüz yüze gerçekleştirilmiş ve programa 13 ülkeden 20 Afrikalı gazeteci katılmıştı.
AFMED II ise 2021’de covid-19 nedeniyle çevrimiçi düzenlenmiş ve söz konusu programda 20 Afrikalı gazeteci yer almıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu