BATI AFRİKADOĞU AFRİKAGÜNEY AFRİKAHABERLERİNFOGRAFİKKÜLTÜR ve SANATKUZEY AFRİKAÖNEMLİ KİŞİLERORTA AFRİKAPOLİTİKA

“Uluslararası Afrika Sempozyumu” başlıyor

İnönü Üniversitesi Afrika Araştırmalar Merkezi İNÜAFAM tarafından düzenlenen ve birçok kurumun paydaş olduğu Uluslararası Afrika Sempozyumu 25-27 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

25 – 27 Mayıs 2024’te düzenlenecek olan Uluslararası Afrika Sempozyumu’yla Afrika kıtasında yer alan ülkelerin kültürel, tarihî, siyasî, içtimaî ve iktisadî yönlerini ele alan nitelikli ve özgün çalışmaları akademik bir platformda tartışmaya açmak ve Afrika ile ilgili akademik bilginin üretilmesine ve yayılmasına olanak sağlamaktır. Bu kapsamda geçmişten günümüze Afrika ile ilgili oluşmuş bilgi birikiminin yeniden değerlendirilmesi, gerektiğinde tashih edilerek geliştirilmesi, yeni ve özgün disiplinler arası çalışmalarla bilgi üretmeyi amaçlamaktadır.

Malatya İnönü Üniversitesi-Afrika Araştırmaları Merkezi öncülüğünde hazırlanan “Uluslararası Afrika Sempozyumu”, on bir paydaş kurumun desteğiyle yürütülecektir. Aralarında Türk Kızılay, Diyanet İşleri Başkanlığı, ​Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Merhaba Afrika’da bulunmaktadır.

İnönü Üniversitesi Afrika Araştırmaları Merkezi Müdürü – Doç. Dr. İsmail Söylemez, sempozyumun Türkçe, İngilizce, Arapça ve Fransızca olmak üzere toplam 4 dilde bildiri kabul edeceğini duyurdu.

Doç. Dr. İsmail SÖYLEMEZ

Afrika Araştırmaları Merkezi (İNÜ-AFAM)

İNÜ-AFAM, İnönü Üniversitesi bünyesinde Afrika çalışmaları yapmak amacıyla 2022 tarihinde kurulmuş bir öğrenci topluluğudur.

Topluluk, İnönü Üniversitesi bünyesinde Afrika farkındalığı oluşturarak akademik olarak Afrika ile ilgilenen öğrenciler arasında koordinasyonu sağlamak, Afrikalı öğrencilerin oryantasyon süreçlerine katkı sunmak, üniversitemiz bünyesinde yer alan Afrika Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi çalışmalarına katkı sunmak ve Afrika konulu sosyal, akademik ve kültürel çalışmalar yapmak amacıyla kurulmuştur.​

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu