BÖLGELERDOĞU AFRİKAHABERLER

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin ödüllü fotoğrafları Zambiya’da sergileniyor

Türkiye Foto Muhabirleri Derneği’nin 1985 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlediği “Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması” kapsamında yapılan Türkiye Güzellikleri yarışmasında ödül alan fotoğraflar Türkiye’nin yurt dışı temsilciliklerinde sergilenecek.

Sergide, İstanbul’dan Mardin’e, Nemrut Dağı’ndan Harran’daki kümbet evlere, Trabzon’daki Sümela Manastırı’ndan Uşak’taki Blaundus Antik Kenti’ne, Rize’deki çay hasadından Hakkari Çukurca’daki çeltik tarlalarına Türkiye’nin farklı noktalarından çekilmiş fotoğraflar yer alıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Lusaka Büyükelçisi İstem Cırcıroğlu, Türkiye Güzellikleri yarışmasında ödül alan fotoğrafların 23 Nisan-1 Mayıs 2022 tarihlerinde sergileneceği bilgisini verdi.

Cırcıroğlu, sergiyi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına denk getirdiklerini belirterek, serginin başkent Lusaka’nın en büyük alışveriş merkezi olan East Park Mall’da gerçekleştirileceğini söyledi.

Geçtiğimiz haftalarda Brüksel’de sergilenen fotoğraflar, ilk olarak Antalya Diplomasi Forumu esnasında Mart’ta sergilenmişti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu