BATI AFRİKABÖLGELEREKONOMİHABERLER

Türkiye-Fildişi Sahili Ekonomik Forumu İstanbul’da gerçekleşti

 

DEİK tarafından düzenlenen Türkiye-Fildişi Sahili Ekonomik Forumu, Fildişi Sahili Devlet ve Dışişleri Bakanı Kandia Camara’nın katılımıyla İstanbul’da gerçekleşti.

16 Mart’ta gerçekleşen forum Fildişi Sahili Dışişleri Bakanı Kandia Camara, Fildişi Sahili Büyükelçisi Toure, Türkiye-Fildişi Cumhuriyeti İş Konseyi Başkan İhsan Şahin ve Türkiye-Fildişi Cumhuriyeti İş Konseyi Başkan Yardımcısı Vittorio Zagaia’nın katılımıyla düzenledi. Ayrıca Türk ve Fildişili iş insanlarının katıldığı forumda karşılıklı yatırım olanakları görüşüldü.

Fildişi Sahili Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Fildişi Sahili’ne nasıl yatırım yapılır? Nereye yatırım yapılır? Gelecek vaat eden sektörler neler? Fildişi Sahili’nde yabancı yatırımcının hak ve görevleri nelerdir? sorularına yanıt olarak, Türkiye-Fildişi Sahili İş Forumunu’nda Türk Yatırımcıları tarafından yeterli ve güven verici bir yanıt aldıklarını belirtti.

Ayrıca forumun sonunda gayrimenkul, pamuk, kakao, lüks turizm gibi çeşitli alanlarda faaliyet gösteren yirmiye yakın yatırımcının önümüzdeki günlerde Fildişi Sahili’ne yatırım sözü verdiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu