DOĞU AFRİKAHABERLERSAĞLIK

Türk hekimleri tarafından Etiyopya’da ilk kez “skolyoz ameliyatı” yapıldı

Etiyopya da Etio-İstanbul General Hospitalda Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı olarak görev yapan Dr. Öğr. Üyesi Altan Demirel, bir ilke daha imza attı. Etiyopya’da yapılan ilk Kifoskolyoz ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.

Hasta hikayesi

6 yaşındaki kız hastamız, giderek artan sırt ve bel bölgesindeki deformite (kifoskolyoz) nedeniyle tetkik edildi. Deformitesi akciğer basısına ve solunum güçlüğüne yol açıyordu. Görüntülemeler sonucunda ileri derecede kifoskolyoz teşhisi konuldu.

Uzman eller ve nöromonitörizasyon

Dr. Altan Demirel, hastamıza Nöromonitörizasyon eşliğinde kifoskolyoz ameliyatı gerçekleştirdi ve sonuçlar muhteşemdi. Artık hasta rahatça yürüyebiliyor ve solunum şikayetleri tamamen düzeldi.

Dr. Öğr. Üyesi Altan Demirel, mesleki bir görev olarak görmüyor, aynı zamanda insan hayatına dokunma misyonunu taşıyor. Her hastası için umudu ve sağlığı yeniden kazandırmak onun önceliğidir.

Hasta ailesinden teşekkür ve saygı

Altan Demirel hoca gibi bir uzmana sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz ve kendisine teşekkür ediyoruz. Her başarı hikayesi, bir doktorun insan hayatına nasıl dokunabileceğini gösterir.

Her hastamızın sağlığına değer veriyor, sağlık ve şifa dolu bir yaşam diliyoruz

Editör: Hasan Sarıtaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu