BÖLGELERHABERLERKUZEY AFRİKA

TİKA’dan Libyalı işitme ve konuşma engelli sporculara destek

TİKA tarafından Libya’nın başkenti Trablus’taki işitme ve konuşma engeli olan sporculara malzeme desteğinde bulunuldu.

Yazlık ve kışlık spor malzemeleri ile eğitim materyallerinin takdimi için İşitme ve Konuşma Engelliler Eğitim Merkezi’nde program düzenlendi.

Açılışta konuşan Türkiye’nin Trablus Büyükelçisi Kenan Yılmaz, Türkiye ve Libya arasındaki 500 yıllık köklü kardeşlik bağlarına dikkati çekerek “Ramazan ayı münasebetiyle çocuklarla bir araya geldik. Ben hem TİKA’ya bu tarz yardımları ve hem de iki ülke ilişkilerine sundukları katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Libyalı sporcu kardeşlerimize önümüzdeki yaşantılarında başarılar diliyorum.” dedi

TİKA Libya Koordinatörü Gıyaseddin Karatepe ise, yapılan projeyle Libyalı işitme ve konuşma engelli gençlerin sportif faaliyetlerine katkı sağlanması amaçlandığını belirterek “75 genç sporcuya yazlık ve kışlık spor malzemeleri, futbol topları, atletizm eğitim materyallerini takdim ettik.” ifadelerini kullandı.

Projeyi OİA İşitme ve Konuşma Engelliler Kulübü ile birlikte yürüttüklerini söyleyen Karatepe, “Burası özellikle futbolda Afrika karşılaşmalarında beşinci olmuş, başarılı sporcuları bünyesinde barındıran bir kulüp. Desteğimiz artarak devam edecektir.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu