BÖLGELERDOĞU AFRİKAHABERLERRamazan

TİKA Sudan’da kanser hastası çocuklara iftar programı düzenledi

TİKA tarafından Sudan’ın başkenti Hartum’daki kanser hastası çocuklara iftar programı düzenlendi.

Hepimiz Değeriz Derneğinin iş birliğiyle düzenlenen program, kanser hastası çocukların tedavileri için kaldığı “İçimizde Umut Var” merkezinde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, TİKA Hartum Koordinatörü Bilal Özden ve Türkiye Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Abdullah Şen’in katıldığı iftarın ardından çocuklara hediyeleri takdim edildi.

Neziroğlu, iftar sonrası yaptığı açıklamada, “Sudan’da ramazan ayının gelmesiyle gıda yardımlarının dağıtılması, iftarlar düzenlenmesi ve su kuyularının açılması gibi insani yardım faaliyetlerimizde ciddi bir artış oldu.” dedi.

Merkezde 35 Sudanlı çocuğun kanser tedavisi gördüğünü belirten Neziroğlu, “Daha önce burayı ziyaret etmiştik, zaman zaman da destekte bulunuyoruz. Bugün TİKA’nın katkılarıyla bu iftarı düzenledik, hediye dağıttık ve onları mutlu etmeye çalıştık, hastalıklarını bir nebze unutturmaya çalıştık. Ramazan ayı boyunca da bu tür faaliyetlerimiz devam edecek.” ifadesini kullandı.

TİKA Hartum Koordinatörü Özden ise TİKA’nın ramazan ayında gıda yardımları ve iftar programları yaptığına dikkati çekti.

Hepimiz Değeriz Derneğinde gönüllü Alemeddin Adem İdris ise programı düzenlediği için TİKA’ya teşekkürlerde bulundu.

İftar sonrasında çocuklarla oyunlar oynandı ve 50 adet Ramazan paketi de yurt yönetimine teslim edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu