BATI AFRİKABÖLGELERHABERLERRamazan

TDV, Nijerya’da ihtiyaç sahibi ailelere ramazan yardımı yaptı

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) iş birliği ile “Sana ihtiyacı olan kardeşlerin var” temasıyla Nijerya’da ramazan programı kapsamında 2 bin yardıma ihtiyacı olan aileye ulaşıldı.

TDV temsilcisi Mehmet Savaş Eniç, ramazan ile gelen bereketi Afrikalı kardeşlerimizle paylaşmak amacıyla Nijerya’da olduklarını söyledi.

Eniç, bu vesileyle başkent Abuja ve Kano eyaletine bağlı olan 17 bölgedeki 2 bin ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımı yapıldığını belirtti.

Bu kapsamda özellikle dezavantajlı ailelere ulaşılmasına dikkat edildi. Eniç, “Engellilerin köyünde yaptığımız dağıtımın benim için ayrı bir yeri var. Oradaki muhtaç insanlara direkt dokunabileceğimizi ve onların sevinçlerini gördük. Bu bizi de mutlu etti.” ifadesini kullandı.

500 kişiye Kur’an-ı Kerim verildi

Erinç, burada yaşayan hafızların çoğunun tahta üzerinde Kur’an-ı Kerim öğrendiğini belirterek Kur’an-ı Kerim’i yalnızca özel günlerde kullandıklarını söyledi.

Erinç, bu bölgelerde ziyaret ettikleri camiler ve medreselerdeki 500 kişiye Kur’an dağıttıklarını söyleyerek bu vesileyle birlikte birçok kişinin Kur’an-ı Kerim’e sahip olduğuna dikkati çekti.

Erinç, ayrıca yardımlar dolayısıyla Türk halkına teşekkürlerini iletti.

 

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu