BÖLGELERDOĞU AFRİKAHABERLER

Somali’de Türkiye-Somali Fırsatlar Çalıştayı düzenlendi

Somali Türkiye Mezunları Derneği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğinde Türkiye-Somali Fırsatlar Çalıştayı düzenlendi.

Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçiliği himayesinde gerçekleştirilen programda, 3. Türkiye Afrika Ortaklık Zirvesi kapsamında Türkiye-Somali ilişkileri ve zirvenin Somali’deki çıktıları ele alındı.

Türkiye’nin Mogadişu Büyükelçisi Mehmet Yılmaz’ın da katıldığı programda, Türkiye-Somali ilişkilerinin “kazan kazan” ilkesi doğrultusunda nasıl daha ileriye götürülebileceği istişare edildi.

Programda mezunların bölümlerine ve ilgi alanlarına göre oluşturulan sağlık, eğitim, basın ve sosyal medya, uluslararası ilişkiler, ticaret gibi çalışma gruplarıyla Somali’de kalkınma için nelere ihtiyaç olduğu değerlendirildi.

Program sonunda ayrıca “Somali-Türkiye Mezunlar Derneği”nin yeni seçilen yönetim kurulu için devir teslim töreni gerçekleştirildi.

İlk etabı TİKA Mogadişu Program Koordinasyon Ofisi ev sahipliğinde tamamlanan çalıştayın ikinci etabı Büyükelçilik bünyesinde tamamlandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu