BATI AFRİKABÖLGELERHABERLER

Nijerli yetim hafızlar, savaş mağduru çocuklar için dua etti

Nijer’in başkenti Niamey’de medresede eğitim alan yetim hafız ve hafız adayları, savaş mağduru çocuklar için dua etti.

Başkentin doğusunda zor şartlar altında Kur’an-ı Kerim eğitimi alarak hafız olan ve hafız olmak için eğitimlerini sürdüren yaklaşık 300 çocuk, dünyadaki savaş mağduru çocukları unutmadı.

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV) ramazan ayı dolayısıyla gıda paketi dağıtımı yaptığı bölgeye, çoğu ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak gelen Filistin, Suriye, Yemen ve Afganistan uyruklu hafız ve hafız adayı, başta Ukrayna’daki savaş olmak üzere dünyadaki tüm çatışmaların bitmesi ve çocukların yetim kalmaması için dua etti.

“Çocuklarımız savaşın dili, dini olmadığını anlatarak bize duygulu anlar yaşattı”

Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında ziyaret ettikleri Niamey’deki medresede yokluk ve imkansızlıklarla karşılaştıklarını anlatan Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Çetin, çocukların hassasiyetinden etkilendiklerini dile getirerek, “Buradaki çocuklar, özellikle kendileri gibi savaş mağduru olan Ukrayna başta olmak üzere Yemen ve Filistin gibi ülkelerdeki kardeşlerine dua etti. Saf kalpleriyle güzel dualar ettiler. İnsani yardımlarda din, dil, ırk ayrımı olmadan çalışmalar yürütülür. Çocuklarımız da savaşın dili, dini olmadığını anlatarak bize duygulu anlar yaşattı.” ifadelerini kullandı

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu