BATI AFRİKAEKONOMİHABERLER

MÜSİAD, Fildişi Sahili iş sektörü ile bir araya geldi

MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu’nca düzenlenen MÜSİAD Fildişi Sahili İş Seyahati programında Fildişi Sahili ve Türk iş insanları bir araya geldi. Etkinlikte, resmi ziyaretler ve ikili iş geliştirme toplantıları düzenlendi.

Program kapsamında Fildişi Sahili Cumhurbaşkanlığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Fildişi Sahili Abidjan Ticaret ve Sanayi Odası ve Abidjan Türk Büyükelçiliği ile görüşmeler gerçekleştirildi.

MÜSİAD İhracatı Geliştirme Komisyonu Başkanı Abdülkadir Sıcakyüz, Fildişi Sahili pazarının ve bu pazar ile etkileşimin Türkiye için öneminden bahsederek şu sözleri kaydetti:

“Fildişi Sahili’nde çok değerli fırsatlar var. Gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde de bunu yakından görmüş olduk. Türkiye’ye karşı büyük bir sempati mevcut. Türkiye ile iş yapmak isteyen çok sayıda iş insanı var. Bu dostlarımızı da sağlıklı bir şekilde doğru sektörlerle eşleştirmek ve ülkemizin ticaretine katkı sağlamaktan mutluyuz. Devlet makamlarıyla gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde iş heyeti ziyaretlerini artırmayı konuştuk. Yine Fildişi Sahili’nden dostlarımızı inşallah MÜSİAD EXPO 2022’de de ağırlayacak ve yeni iş ortaklıklarına imkan sağlayacağız. Tüm bu süreçlerde yanımızda olan ve desteğini her daim hissettiğimiz Dışişleri Bakanlığımız ve Abidjan Büyükelçimiz Yonca Özçeri’ye teşekkür ediyorum. Ziyaretlerimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu