BÖLGELERDOĞU AFRİKAHABERLER

Malavi başkan yardımcısı ve beraberindeki 9 kişinin hayatını kaybettiği doğrulandı

Malavi Cumhurbaşkanı Salı günü yaptığı açıklamada, Malavi Başkan Yardımcısı Saulos Chilima ve diğer dokuz kişinin, seyahat ettikleri küçük askeri uçağın kötü hava koşullarında ülkenin kuzeyindeki dağlık bir bölgeye düşmesi sonucu hayatını kaybettiğini söyledi.

Başkan Lazarus Chakwera, devlet televizyonunda canlı yayında yaptığı açıklamada, uçağın enkazının kuzeydeki Mzuzu kenti yakınlarındaki sık ormanlar ve engebeli arazide bir günden fazla süren arama çalışmalarının ardından bulunduğunu duyurdu. Enkazın bir tepenin yakınında bulunduğunu ve uçağın tamamen hasar gördüğünü, içindekilerin çarpma anında hayatını kaybettiğini belirtti.

Chakwera, Malavi Silahlı Kuvvetleri Komutanı tarafından uçağın bulunduğuna dair bilgilendirildiğini ifade ederek, “Bu korkunç trajedinin ne kadar yürek parçalayıcı olduğunu kelimelerle ifade edemem. Hepinizin şu anda ne kadar acı ve ıstırap içinde olduğunuzu ve önümüzdeki günlerde ve haftalarda bu acıyı nasıl hissedeceğinizi hayal edebiliyorum. Bu gerçekten korkunç bir kayıp.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu