BÖLGELERHABERLERKUZEY AFRİKA

Libya’da seçimlerin düzenlenmesi için gösteri yapıldı

Libya’nın başkenti Trablus’ta düzenlenen gösteriye katılan yüzlerce vatandaş, seçimlerin yapılmasını ve geçiş döneminin sona ermesini talep etti.

Gösteriye katılan Libyalı vatandaşlar “Seçimlere evet, uzatmaya hayır”, “Seçimler her Libyalının meşru hakkı” ve “Temsilciler Meclisi düşmeli” yazılı pankartlar taşıdı.

Gösteride yer alan Cemal Naci Eşvaşi isimli Libya vatandaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimlerin hızlı bir şekilde yapılması için toplandıklarını ifade etti.

Eşvaşi, şu ifadeleri kullandı:

“Kendi kendilerini kandıran Temsilciler Meclisi ve Devlet Yüksek Konseyi’ni protesto etmek için bugün sokağa çıktık. Onların meşruiyetleri artık düştü. Ulusal Birlik Hükümeti, Birleşmiş Milletler himayesinde kuruldu.”

Ali el-Belazi isimli vatandaş ise Temsilciler Meclisi’nin yeni bir otorite kurma çalışmasını reddettiğini belirterek, “Seçimlerin yapılmasını talep ediyoruz. 2 milyon 800 binlik iradenin kendisini göstermesini istiyoruz. BM Genel Sekreterine sesleniyoruz. Libya halkı seçim istiyor. Uzatma veya geçiş dönemi değil.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu