EKONOMİHABERLERKUZEY AFRİKA

Libya FİSKOBİRLİK’in önemli ihracat noktalarının başında geliyor

Fındık Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (FİSKOBİRLİK) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bayraktar, Libya’ya 2021 yılındaki 1 milyon dolarlık ihracat hacimlerini, 2022’de 2 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini bildirdi.

Son üç yılda iç piyasadaki nihai mamul satış ve pazarlama tecrübelerini ihracat çalışmalarına aktardığını söyleyen Bayraktar, Libya’dan gelen heyetin Giresun Entegre Fındık İşleme Tesislerinde ağırlandığı aktardı. FİSKOBİRLİK Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar’ın da katıldığı ziyarette mevcut çalışmalar ve yeni ticari anlaşmalar masaya yatırıldı.

Bayraktar Libya’nın FİSKOBİRLİK’in ihracatındaki önemini vurgulayarak şunları kaydetti:

“Libya FİSKOBİRLİK’in önemli ihracat noktalarının başında geliyor. 2021 yılında 1 milyon dolarlık ihracat hacmimiz oldu. 2022 yılı hedefimiz de bu rakamı 2 milyon dolara çıkarmak. İlk 3 ay itibarıyla da güzel ilerliyoruz. Ancak bizim için en önemli husus Libya ile gerçekleştirdiğimiz ihracatın tamamı nihai mamul olan sürülebilir fındık kreması üzerinden gerçekleşiyor. Bu açıdan Libya, bizim ihracat stratejimizin önemli destinasyonlarının başında geliyor. Gelecek hedefimiz, nihai mamul ihracatı hacmimizi ve ülke sayısını artırmak. Bu yönde saha ve pazarlama çalışmalarımız sürüyor.”

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu