BÖLGELEREKONOMİGÜNEY AFRİKAHABERLER

KwaZulu-Natal Büyüme Koalisyonu İş Çalıştayı gerçekleşti

 

KwaZulu-Natal (KZN) Büyüme Koalisyonu İş Çalıştayı, geçtiğimiz hafta çeşitli kurumsal organizasyonlardan 100’ün üzerinde CEO’yu bir araya getirdi.

Güney Afrika Ticaret ve Sanayi Odası, sanayiciler ve iş insanları ile kahvaltıda bir araya gelen T.C. Pretorya Büyükelçisi Ayşegül Kandaş, Türkiye ile potansiyel ticaret ve yatırım fırsatları konularını ele aldı.

Düzenlenen çalıştaya Güney Afrika’nın en büyük Türk yatırımı ve en büyük beyaz eşya üreticilerinden DEFY’nin Genel Müdürü Mustafa Soylu da katıldı.

10 ve 11 Mart’ta düzenlenen çalıştayda, tartışılan ana konular, işlerin etkin bir şekilde işlemesi için güvenlik ve emniyeti artırmaktı.

Çalıştayda iş dünyası ve hükümet liderleri, yatırımcıları eyalete çekmek ve Afrika Kıtası Serbest Ticaret Bölgesi aracılığıyla Afrika ihracat pazarından yararlanmak için ortak yatırım teşviki konusunda iş birliği yapma konusunda anlaştı.

KZN Büyüme Koalisyonu Eş Başkanı olarak KwaZulu-Natal Başkanı Sihle Zikalala: “ Ekonomik büyüme kapsayıcı olmalı, fırsat ve gelirin eşit dağılımını sağlamalıdır.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu