BÖLGELERDOĞU AFRİKAEKONOMİHABERLERYAŞAM

Kenya, turizm sektörü için pazarlama stratejisi başlattı

Kenya Turizm Kurulu, Doğu Afrika Topluluğu pazarında turizmi canlandırmak amacıyla stratejik bir pazarlama kampanyası başlattığını açıkladı.

Nairobi’den yapılan açıklamada, Kenya Turizm İcra Kurulu Başkanı June Chepkemei, destinasyonun görünürlüğünü artırmak, seyahat ilgisini teşvik etmek ve yeni büyüme fırsatlarını keşfetmek için Doğu Afrika Topluluğu üyesi ülkelerden tanınmış sosyal medya kişilikleri ve önemli medya kuruluşları ile iş birliği yaptıklarını belirtti.

Chepkemei, hedeflenen Doğu Afrika Topluluğu pazarlarındaki popüler sosyal medya kişilikleri ve içerik üreticilerinin, Nairobi, Kenya Dağı, Masai Mara, Amboseli, Naivasha Gölü, Nakuru Gölü ve Sahil gibi Kenya’nın çeşitli turistik noktalarını ön plana çıkaracaklarını ifade ederek, “Sosyal medya içerik üreticileri, takipçileri arasında merak ve seyahat isteği uyandıran özgün ve ilgi çekici içerikler sunarak, destinasyon pazarlamasında kritik bir role sahip.” dedi. Ayrıca, bölgesel entegrasyon sayesinde Doğu Afrika Topluluğu pazarının yüksek bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu vurguladı.

Son yıllarda Doğu Afrika’dan gelen turist sayısında artış olduğunu belirten Chepkemei, medyanın tüketici tercihlerini ve seyahat kararlarını şekillendirmede önemli bir rol oynadığını ve onlara etkili bir deneyim sunmayı hedeflediklerini söyledi. Bu pazarlama stratejisi, 2023 Doğu Afrika Bölgesel Turizm Fuarı ve Kenya Turizm Fuarı’nda, topluluk üyesi devletlerin iş birliğini ve rekabet gücünü artırmak, daha fazla turist çekmek ve gelirleri artırmak için entegre bir turizm pazarlama stratejisi benimsemeyi kabul etmelerine dayanıyor.

Kenya, 2019’da 7,2 milyon olan Doğu Afrika bölgesinden gelen turist sayısını 2025 yılına kadar 14 milyona çıkarmayı hedefliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu