HABERLERKUZEY AFRİKAPOLİTİKA

ICESCO, hasar görmüş miras alanlarının restorasyon çalışmalarında Libya’ya yardım etmeye hazır

İslam Dünyası Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (ICESCO), bu yıkıcı doğal afet karşısında Libya Devleti ile tam dayanışmasını ve yetki alanlarında gerekli destek ve yardımı sağlamak için yetkili Libya makamlarıyla işbirliğine tam hazır olduğunu yeniden doğruladı. Bazı Libya miras alanlarının maruz kaldığı hasarı ve bunların restorasyonunu ve rezervasyonunu değerlendirerek.

ICESCO yaptığı açıklamada, Libya devletine ve halkına ve en son ülkeyi vuran sel baskınlarına yol açan Daniel Fırtınası sonucunda hayatını kaybedenlere en içten taziyelerini iletti. Yaralıların acil şifaları ve kayıpların güvenliği dileyerek, vefat edenlerin ailelerine en içten başsağlığı dileklerini iletti.

İslam Dünyasında Kültür Başkenti olarak Eğitim, Bilim ve Kültür Komisyonu ve Bingazi’nin Kutlanması Yüksek Komitesi ile koordine olan ICESCO,vefat edenlerin, yaralıların ve kayıpların aileleriyle dayanışma içinde, 16 Eylül’de yapılması planlanan İslam Dünyası 2023’te Kültür Başkenti olarak Bingazi’yi kutlamanın açılış törenini bir sonraki duyuruya ertelemeye karar verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu