BÖLGELERDOĞU AFRİKAHABERLERRamazan

Hayrat Vakfı, Sudan’da 1500 öğrenciye iftar verdi

Hayrat Vakfı, Sudan’ın başkenti Hartum’da Kur’an eğitimi alan 1500 öğrenci için Umdurman bölgesindeki Saim Dima Camisi’nde iftar programı düzenledi.

İftar programına, Türkiye’nin Hartum Büyükelçisi İrfan Neziroğlu, Hayrat İnsani Yardım Derneği Ankara Temsilcisi Nevzat Ceren ile beraberindeki heyet, Hayra Yol Ol Grubu ve Hayrat Vakfı Sudan Temsilcisi İsmail Kaya katıldı.

Büyükelçi Neziroğlu, programda, ramazan boyunca devam edecek yardımları için Hayrat Vakfı gönüllülerine teşekkür etti.

Hayrat Vakfı Sudan Temsilcisi Kaya, yardım faaliyetleri hakkında AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

Bu sene ramazan ayı boyunca 35 bin 500 kişiye iftar vereceklerini belirten Kaya, ramazandan önce saha taraması yaptıklarını ve ihtiyaç sahiplerini tespit ettiklerini anlatarak, “Bu sene dul kadınlara ve yetim ailelere yardımlar ulaştırıyoruz. Başkent Hartum’da, Güney Kurdufan eyaletinde ve Güney Darfur eyaletinde bu yardımları yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kaya, ramazan ayı münasebetiyle Kur’an-ı Kerim dağıttıklarını da ekleyerek “Bugün Sayın Büyükelçimizin katılımıyla Saim Dima’da iftar yemeği verdik. Kuran eğitiminin alındığı bu camide iftar vermemizin amacı, kuran kurslarını toplumun can damarı olarak görmemizdir. Bu damar iyi beslenirse toplum canlı kalır.” dedi.

Kaya, Hayrat Vakfı tarafından ramazan ayında 3 bin gıda kolisi dağıtılacağını ve bayramda 1950 çocuğa bayramlık verileceğini kaydetti.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu