BATI AFRİKABÖLGELERHABERLER

Fuat Oktay, Nijer-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Marthe ve beraberindeki heyeti kabul etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Nijer-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Daouda Mamadou Marthe ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşmede, iki ülke arasındaki ekonomik, siyasi ve kültürel konular ele alındı.

Görüşmede, Nijer’de müteahhitlik hizmeti veren Türk firmalarının çalışmaları, Türkiye’ye tahsis edilen tarım ve madencilik sektöründeki gelişmeler ile başkent Niamey’de bulunan Türk hastanesinin hizmetleri değerlendirildi.

Nijer- Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Daouda Mamadou Marthe ve beraberindeki heyeti ile bir araya gelen Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop yaptığı sosyal medya paylaşımında, “Dost ve kardeş olarak gördüğümüz, köklü, tarihi ve kültürel bağlarımızın bulunduğu Nijer ile ilişkilerimizin her alanda gelişmesine önem atfetmekteyiz.” ifadelerine yer verdi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran ise,  Nijer-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Artvin Milletveliki Ertunç Erkan Balta’nın daveti ile  Daouda Mamadou Marthe ve beraberindeki heyetini kabul ettiklerini belirtirken yaptığı paylaşımda “Nijer’le ilişkilerimizi, tarihi ve kültürel bağlarımız temelinde kazan-kazan anlayışıyla geliştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu