HABERLERYAŞAM

Etiyopya’dan Türkiye’deki depremzedeler için yardım kampanyası

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Afrika ülkelerinden Türkiye'ye destek gelmeye devam ediyor.

Türkiye’de yaşanan depremin ardından Etiyopya’da T.C. Addis Ababa Büyükelçiliği, TİKA Addis Ababa Program Koordinasyon Ofisi ve Etiyopya Türkiye Mezunları Derneği koordinatörlüğünde yardım kampanyaları başlatıldı.

TİKA Addis Ababa Program Koordinatörü Cengiz Polat, T.C. Addis Ababa Büyükelçiliği ve TİKA Etiyopya Koordinatörlüğü iş birliğiyle Etiyopya’da yardım kampanyası düzenlendiğini belirtti.

Etiyopya halkının kampanyaya yoğun şekilde destek verdiğini ifade eden Polat, Etiyopya’nın Somali eyaletinde Ramazan ayında verilecek fitrelerin şimdiden depremzedelere ulaştırılması yönünde bir fetva yayınlandığını da sözlerine ekledi.

Türkiye Mezunları’ndan yardım kampanyası

Etiyopyalı Türkiye Mezunları, ülkelerinde kurdukları Etiyopya Türkiye Mezunlar Derneği (Turkish Graduate’s Development and Charity Association) bünyesinde Türkiye’deki depremzedeler için nakdi yardım kampanyası başlattı.

Dernek başkanı Fennan Muhammed, Etiyopya halkının üzüntü içerisinde olduğunu belirtirken, mezunlar başta olmak üzere, Etiyopya halkının Türkiye’ye destek vermek istediğini ifade etti.

Fennan, mezunlar derneği bünyesinde en az üç aşamalı yapılması planlanan maddi yardım kampanyasında ilk aşamanın tamamlandığı ve en kısa sürede yardımların Türkiye’ye ulaştırılacağını söyledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu