BÖLGELERDOĞU AFRİKAHABERLER

Etiyopya ve Somali ekonomik kalkınma için çalışacak

Somali Ticaret ve Bölgesel İşbirliği Devlet Bakanı Hassan Mohamed, Somali’nin Etiyopya Büyükelçisi Abdullahi Ahmed başkanlığındaki bir heyet ile görüştü.

Devlet Bakanı, iki kardeş ülke arasında çok sayıda ticari bağlantı olduğunu belirterek, yakın ilişkilerin karşılıklı faydaya dönüştürülmesi gerektiğini belirtti.

Etiyopya hükümetinin ülkede modern, verimli ve rekabetçi bir ticaret sistemi oluşturarak ihracat gelirlerini artırmaya çalıştığını söyledi.

Somali’nin Etiyopya Büyükelçisi Abdullahi Ahmedin ise Somali hükümetinin iki ülkenin ticari ilişkilerini ilerletmeye kararlı olduğunu ifade etti.

Somali’nin İletişim, Enformasyon ve Turizm Bakanı Prof. Osman Dube, kendi adına, Somali hükümetinin iki kardeş ülke halkının ticaret sektöründe karşılıklı yararını sağlamak için desteklediğini ve çok çalışacağını belirtti.

Ticaret ve Bölgesel İşbirliği Bakanlığı’na göre, iki ülke iki ülke arasındaki ticareti kolaylaştırmanın ve anlaşmanın uygulanmasını hızlandırmanın yolları konusunda anlaşmaya vardı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu