BÖLGELERGÜNEY AFRİKAHABERLER

Dünya Bankası, Etiyopya’ya desteğini artırıyor

Dünya Bankası, önümüzdeki üç yıl boyunca Etiyopya’nın altyapı, sosyal kalkınma, tarım, bölgesel entegrasyon ve ekonomik kalkınma programlarını desteklemeye devam edeceğini açıkladı.

Etiyopya Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Demeke Mekonnen, Afrika’nın toparlanmasını destekleyen Dünya Bankası’nın bir parçası olan Uluslararası Kalkınma Birliği’nin (IDA) toplantısına katılmak için bugün Senegal’in başkent Dakar’a gitti.

Dakar’da Dünya Bankası Başkanı Axel van Trotsenberg ile görüşen Etiyopya Dışişleri Bakanı Mekonnen, Dünya Bankası’nın Etiyopya hükümetinin sorunları çözme çabalarına inandığını ve önümüzdeki üç yıl boyunca altyapı, sosyal kalkınma, tarım, bölgesel entegrasyon ve ekonomik kalkınmayı desteklemeye devam edeceğini söyledi.

Gelişmekte olan ülkelere tahsis edilen 93,5 milyar doların 66 milyarını 39 Afrika ülkesine taahhüt eden Dünya Bankası, önümüzdeki üç yıl içinde 5,7 milyarı Etiyopya’ya tahsis edilecek.

Mekonnen, Etiyopya’ya verdiği destek için Dünya Bankası’na teşekkür etti ve Dünya Bankası Direktörünü Etiyopya’yı ziyaret etmeye davet etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu