BÖLGELERHABERLERKUZEY AFRİKA

Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun Ankara’da

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, resmî ziyareti kapsamında Ankara’ya geldi. Tebbun, diplomatik heyeti ile beraber Anıtkabir’e ziyarette bulundu.

Tebbun, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak şunları yazdı:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü (100) yılı eşiğinde ve yıl dönümünde ebedi lider, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu – Allah rahmet eylesin, Mustafa Kemal Atatürk yönetiminde çağrıştırdığı mücadele, fedakarlık, bina ve inşanın değerleriyle birlikte Türkiye topraklarında kendisine rahmet diliyor, kardeşim ve dostum Türkiye Cumhurbaşkanı -Allah onu korusun, Recep Tayyip Erdoğan’ın ferasetli liderliğiyle doğru yürüyüşün ve yöntemin süreceğine gönlüm mutmain şekilde şahitlik ediyorum.

Allah’tan, kendisine hükümet ve halk olarak Türkiye’nin yönetiminde daha fazla başarı diliyor, tarih boyunca kurulmuş, günümüze uzanan ve yenilenen, barış ve huzur içinde halkların milletlerin ihtişamını koruyacak bir geleceği bekleyen kurulu bir medeniyet olarak ülkeyi daha ileriye götürmesini istiyorum.”

Tebbun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmî törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılacak heyetler arası görüşmenin ardından Erdoğan ve Tebbun ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu