BATI AFRİKABÖLGELERHABERLERSPOR

Burkina Faso Berlin Büyükelçisi Toro’dan Özer Güleç’e tebrik

Burkina Faso Berlin Büyükelçisi, Afrika Tekvando Şampiyonası’nda, şampiyon olan Burkina Fasolu Faysal Sawadoğa’nın Almanya’da yaşayan antrenörü Özer Güleç ve öğrencisini tebrik etti.

Yaklaşık 1 ay önce Fildişi sahillerinin başkenti Abidjana’da düzenlenen Afrika Tekvando Şampiyonası’nda, tekvando hocası Özer Güleç’in öğrencisi Burkina Fasolu Faysal Sawadoğa, 80 kiloda Afrika Şampiyonu oldu. Burkina Faso Berlin Büyükelçisi Ouoro Toro ve müsteşar Simpore Fullbert Berlin’den Nürnberg’e giderek Tekvando Özer Okulu’nu ziyaret ederek Güleç ile şampiyon Faysal’ı tebrik ettiler. Afrikalı diplomatları, Özer Güleç ve tekvando okulu müdürü Alfred Castano ile Şehir İdaresi Uyumdan Sorumlusu Anderea Acermann karşıladı.

Siyah kuşak taktı

Büyükelçi Toro, “Türklerin tekvandoda çok iyi olduğunu biliyoruz. Özer Güleç’in de iyi bir antrenör olduğu aşikâr. Bu derece bizim gururumuz oldu. Özer Güleç’e teşekkür ederiz” dedi. Ziyaret sırasında Özer Güleç misafir büyükelçiye bir madalya ve siyah kuşak hediye etti. Daha sonra, tekvando okulu gezildi ve konuklara ikramda bulunuldu.

100’e yakın öğrencisi bulunan ve Bavyera Takımı’nın da antrenörü olan Güleç, şimdiye kadar aralarında Almanya, Avrupa ve Dünya şampiyonluğu da bulunan pek çok sporcu yetiştirdi.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu