BÖLGELERHABERLERYAŞAM

Banaadir Bölgesi Valisi, şiddetli yağış Somali’yi tehdit ettiğinden uyanıklık çağrısında bulundu

Şiddetli yağış ve yaklaşan sel tehdidinin ortasında kritik bir gelişmede, Banaadir Bölgesi Valisi ve Mogadişu Belediye Başkanı Sayın Yusuf Hüseyin Jima’ale (Madaale), bugün Ulusal Afet Yönetim Ajansı Merkez Ofisi’ni (SoDMA) ziyaret etti. Ziyaret, beklenen aşırı hava koşullarına hazırlanmak için korkunç durumu değerlendirmeyi ve afet yönetimi yetkilileriyle işbirliği yapmayı amaçladı.

Vali Madaale, SoDMA’ya vardığında, Ulusal Afet Yönetim Ajansı Direktörü Sayın Mahmoud Macallim Abdulle’den sıcak bir karşılama aldı. Afet Yönetimi Direktörü ve SoDMA Direktör Yardımcısı da dahil olmak üzere ajansın kilit yetkililerinin katıldığı özel bir toplantı ardı.

Bu önemli toplantıda, Vali Madaale’e normal seviyeleri aşması beklenen beklenen şiddetli yağışın yarattığı yakın tehdit hakkında kapsamlı bir brifing verildi. Bu endişe verici hava durumu, yaygın sel baskınlarına ve El-Niño etkilerinin başlamasına neden olarak krizi şiddetleyebilir.

Sunulan ilgili bilgilere yanıt olarak Vali Madaale tutkulu bir eylem çağrısı yaptı. Başkent Mogadişu vatandaşlarına özel bir vurgu yaparak tüm Somalilileri son derece uyanık olmaya ve yaklaşan şiddetli hava koşullarına hazırlıklı olmaya çağırdı. Ayrıca, sakinlere sele duyarlı alanlardan uzak durmalarını tavsiye etti.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu