BATI AFRİKADOĞU AFRİKAGÜNEY AFRİKAHABERLERKUZEY AFRİKAORTA AFRİKASon Dakika

Bakan Bolat, Ankara’da Afrika ülkelerinin büyükelçileri ile bir araya geldi

Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, X isimli sosyal medya hesabından, Ankara’da  Afrika ülkelerinin büyükelçileri ile toplantı yaptığını duyurdu.

“Afrika ülkelerinin Ankara’daki büyükelçileri ile Bakanlığımızda bir araya geldik, Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle, 12-13 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilmesi planlanan Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu ile ilgili hazırlıklarımızı gözden geçirdik.

Derin ortaklık ilişkilerimiz, köklü bağlarımızla Afrika ülkeleri ile her düzeyde mükemmel seyreden ilişkilerimiz çerçevesinde, Afrika’nın her bölgesi ile ekonomik ve ticari ilişkilerimizi karşılıklı olarak daha da geliştirmek için önümüzdeki dönemde çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız.

Bu vesile ile Afrika ülkelerinin Bakanlarının ve 3000 den fazla işadamının katılacağı, 12-13 Ekim 2023 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu da Afrika Kıtası ile ilişkilerimizi daha ileri seviyelere taşımak için tarihi bir fırsat olacaktır.”

 

Türkiye ve Afrika’da yoğun ilgi ile beklenen 12-13 Ekim tarhleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek Türkiye -Afrika Ekonomi ve İş Forumu’nun açılış konuşmasını Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapması planlanmakta.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu