BÖLGELEREKONOMİGÜNEY AFRİKAHABERLER

ASELSAN, Güney Afrika’da sağlık sektörüne açılıyor

Savunma teknolojisi portföyüyle tanınan ASELSAN, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti Pretorya’da, tıbbi ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı bir etkinlik düzenledi.

“Sağlık Çözümleri Konferansı” başlıklı etkinlikte, Türkiye’nin Pretorya Büyükelçisi Ayşegül Kandaş, ASELSAN Güney Afrika Üst Yöneticisi (CEO) Sencer Şahin, Nelson Mandela Çocuk Hastanesi temsilcisi Dr. Khakhu Mathivha ve ASELSAN Sağlık Sistemleri Çözüm Yöneticisi Yusuf Ziya Seyitoglu konuşmacı olarak yer aldı.

Etkinlik kapsamında Güney Afrikalı katılımcılara ASELSAN’ın ürettiği tıbbi teknolojik ekipman ve hizmetlerin tanıtımı yapıldı.

Katılımcılar, etkinlik dolayısıyla ayrıca ASELSAN’ın Pretorya’daki tesislerini ziyaret etme fırsatı buldu.

ASELSAN, Türkiye-Güney Afrika ekonomik ilişkilerinin en önemli ayaklarından biri

Etkinlik, Büyükelçi Kandaş’ın konuşması ile sona erdi.

Kandaş, yaptığı konuşmada, yaklaşık 10 yıldır Güney Afrika’da başarılı işlere imza atan ASELSAN’ın bu ülkedeki varlığının Türkiye için önemini vurgulayarak, firmanın Güney Afrika’yla ikili ekonomik ilişkilerin en önemli ayaklarından biri olduğunu belirtti.

Kandaş, sağlık endüstrisinin güçlü ülkelerinden biri olan Türkiye’nin sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemin altını çizerek, bu etkinliğin ülkede yardımlaşma ayı olarak kutlanan Nelson Mandela ayında gerçekleştirilmesinden duydukları memnuniyeti ifade etti.

ASELSAN Güney Afrika yetkilileri de AA muhabirine yaptıkları açıklamada, tıbbi ekipman teknolojilerine sürekli olarak yatırım yapan ve Kovid-19 salgını döneminde sağlık endüstrisindeki yeteneklerini bir üst seviyeye taşımaya başaran şirketin, Güney Afrika’da uzun vadeli ilişkiler ve yerel ortaklıklar kurmayı hedeflediğini söyledi.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu