BÖLGELERHABERLERSPOR

Antalya’daki Afrikalı öğrenciler futbol turnuvasında ter döktü

Antalya’da bulunan 5 üniversitede lisans ve lisansüstü programlarda öğrenim gören Afrikalı öğrencileri bir çatı altında toplandığı Afro-Antalya Öğrenci Topluluğu tarafından futbol turnuvası düzenlendi.

Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren ve yaklaşık 30 Afrika ülkesinden gelen 300 öğrencinin yer aldığı Afro-Antalya Topluluğu, Antalya’nın sosyo-kültürel, sportif ve akademik hayatına katkıda bulunuyor.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamaya göre, topluluğun son etkinliği olan 3. Geleneksel Futbol Turnuvasında 10 takım mücadele etti.

Turnuvanın kazananı ise Kari FC takımı oldu.

Afro-Antalya Topluluğu Başkanı Ali İssa, “Afro-Antalya Futbol Turnuvası’nın gerçekleşmesinde bizi destekleyen başta Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Turhan olmak üzere Antalya’daki 5 üniversitemizin yönetimine, Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı’na, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan’a gönülden teşekkür ediyoruz. Ayrıca organizasyon sorumlusu Mus Ambou Ahamada, sportif faaliyet sorumlusu Mody Camara ve topluluk üyesi öğrencilerimizi ve turnuvaya katılan bütün takımlarımızı da kutluyorum.” dedi.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu