HABERLER

Antalya’da 31 Afrika ülkesinin Ankara Büyükelçisi ağırlandı

Turizmle öne çıkan Antalya’da 31 Afrika ülkesinin Ankara Büyükelçisine yönelik program düzenlendi.

Turizmde yeni pazarlar oluşturmak ve mevcut potansiyeli tanıtmak amacıyla düzenlenen programda Afrika Ülkeleri Platformu Başkanı ve Cibuti’nin Ankara Büyükelçisi Aden Hüseyin Abdillahi’nin başkanlığında 31 ülkenin büyükelçisi Granada Luxury Belek Oteli’nde bir araya geldi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı’nın da katılım sağladığı programda büyükelçilere Antalya’nın tanıtımı yapıldı ve turizm alanında bilgi verildi.

Antalya’nın turizm konusunda iddialı olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Sadece Antalya’da 422 adet beş yıldızlı otelimiz var. Her şey dahil sistemi başta olmak üzere Akdeniz çanağında en kaliteli hizmeti, en ucuza verdiğimize inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

31 Afrika ülkesinin büyükelçisini davet eden Turizmci ve iş insanı Granada Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Osman Üçdan, Afrika ülkeleri ile turizmde yapılan iş birliğine değindi.

Üçdan, “Afrika 600 milyon nüfusu olan potansiyel bir pazar. Programdan çok da mutlu kaldılar. Turizmin duayenleri olarak bunu yaptık. Afrikalı turistler sadece İstanbul’a geliyorlar. Antalya’ya da charter uçuşlar olması gerekiyor. O zaman daha fazla Afrikalı turist Antalya’ya gelecektir.” diye konuştu.

Program sonunda Antalya-Afrika arasında turizm alanında yapılan iş birliği kutlandı.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu