BÖLGELERKÜLTÜR ve SANAT

Afrikalı sanatçı Salif Keita bu akşam Ankaralılarla buluşacak

İmparator torunu, Afrikalı albino müzisyen Salif Keita bu akşam Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TİKA (Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı) ev sahipliğinde düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali’ne konuk olacak sanatçı, Afrika’dan geleneksel, Batı’dan modern ezgileri bir araya getirdiği şarkılarıyla bu akşam CSO Ada Ankara’da olacak.

Başkent Kültür Yolu Festivalinde kapsamında Ankara’da bulunan ve 40 yılı aşkın süredir Afrika’nın sesini dünyaya  duyuran Keita, etkinlik öncesi TİKA Başkanı Serkan Kayalar ile bir araya geldi.

Başkent Kültür Yolu Festivali

Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde düzenlenen Başkent Kültür Yolu Festivali kapsamında 28 Mayıs-12 Haziran’da Ankara’daki farklı kültür duraklarında çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Afrika topraklarında Albino hastalığı nedeniyle bembeyaz bir siyah olarak doğan ve Mali İmparatorluğunu kuran Soundjata Keita’nın torunu Keita, Afrika’dan geleneksel, Batı’dan modern ezgileri bir araya getirdiği şarkılarını başkentlilerin beğenisine sunacak.

Yenilikçi müziği sayesinde Türkiye’de ve dünyada büyük beğeni toplayan Keita, 3 Haziran 2016 yılında hayatını kaybeden Muhammed Ali’nin hayatının anlatıldığı Ali filminin müziği ile de tanıyor.

Kaynak: AA

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu